Senkron GEM Global’den 51 Milyon TL Kaynak Buldu

Türkiye İstanbul merkezli Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. ile özel alternatif yatırım grubu GEM Global Yield fonu arasında Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş’ye 47 M TL tutarında fonlama imkanı sağlayacak Sermaye İştiraki Taahhüdü ve Pay Ödünç Sözleşmesi (SSF) imzalanmıştır.

Senkron,borsa,halka arz,istanbul borsa Türkiye İstanbul merkezli Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş. ile özel alternatif yatırım grubu GEM Global Yield fonu arasında Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş’ye 47 M TL tutarında fonlama imkanı sağlayacak Sermaye İştiraki Taahhüdü ve Pay Ödünç Sözleşmesi (SSF) imzalanmıştır.
 
Söz konusu 51 M TL’nin 47,000,000 TL’lik kısmı SSF’den, kalan 4,053,000 TL’lik kısmı ise GEM Global’in 3 yıl süre ile 2,100,000 Senkron hissesinin, hisse başına 1.93 TL bedel ile alım hakkından oluşmaktadır.
 
Bu yeni anlaşma kapsamında sağlanacak fon şirketin işletme sermayesini güçlendirmek için kullanılacaktır.
 
Senkron hakkında
 
Senkron Türkiye’nin önde gelen elektronik güvenlik sistemleri entegratörlerinden birisidir. Senkron 1997 yılında kurulmuş olup 21 yıldır çeşitli sektörlerdeki müşterilerine hizmet etmektedir.
 
Senkron 2015 yılında halka arz edilmiştir. Türkiye’nin sahasında halka açık tek şirketidir. Bugün kurucu pay sahipleri tarafından yönetilmekte, hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.
 
Türkiye ve yurtdışında faaliyet gösteren Senkron bugüne kadar yüzlerce müşterisinin güvenlik sistemleri projelerini tasarlamış, entegre etmiş, kurmuş ve satış sonrası hizmetlerini sağlamaktadır.
 
GEM hakkında
 
Global Emerging Markets (www.gemny.com) 1991 yılında kurulmuştur, GEM 3.4 milyar dolar tutarında yatırıma sahip bir grup olarak bugüne kadar 68 ülkede 345 işlemi tamamlamıştır. Şirket çeşitli yatırım araçlarını yöneten alternatif bir yatırım grubudur. GEM dünya çapında şu fonları içermektedir: CITIC-GEM Fonu, Kinderhook, GEM Küresel Verim Fonu, GEM Hindistan, VC Bank/GEM Mena Fonu*.
(*GEM hem LP hem de GP’deki hisselerden 2010’un 1 nci çeyreğinde çıkmıştır)
 
Daha fazla bilgi için
Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş.
www.senkronguvenlik.com.tr
 
GEM:
Aude Planche
Partner
28 Cours Albert 1er 75008 Paris
Tel: +33 1 53 53 20 10
Email: [email protected]