Senkron Kurumsal Katalog, Senkronize, Dergi

Garanti Bankası Portföy

Sektörünün ilk ve öncü şirketi olarak 1997 yılında faaliyete başlayan Garanti Portföy, müşterilerine yatırım fonları, emeklilik yatırım fonları, alternatif yatırım fonları ile kurumsal ve bireysel portföylerin yönetimi konularında hizmet vermektedir.

Garanti Bankası Portföy

Sektörünün ilk ve öncü şirketi olarak 1997 yılında faaliyete başlayan Garanti Portföy, müşterilerine yatırım fonları, emeklilik yatırım fonları, alternatif yatırım fonları ile kurumsal ve bireysel portföylerin yönetimi konularında hizmet vermektedir.

Kuruluşundan bu yana sektörünün standartlarını belirleyen lider bir şirket olmayı hedefleyen Garanti Portföy, etkin, güvenilir ve etik değerlere bağlı bir kuruluştur. Somut bilgiye dayalı yatırım felsefesinin tutarlılık ve profesyonel hizmet anlayışıyla eşmesi, Garanti Portföy’ün sürekli değişen yatırımcı taleplerine cevap verebilmesine olanak tanımaktadır.

2002 yılında, kurumsal yatırımcılara portföy yönetimi hizmeti vermeye başlayan Garanti Portföy, 2003’te emeklilik fonlarını yönetmeye başlamış, 2004’te ise bireysel portföy yönetimini de hizmetleri arasına katmıştır.

İhtiyaç ve Talep

Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.  Levent‘ te yeni taşındığı Le Meridien binasında faaliyet alanının özelliği ve yasalar ile zorunlu kılınan güvenlik önlemlerinin alınması amaçlı Güvenlik Yönetimi tarafından hazırlanan şartnameye uygun şekilde elektronik güvenlik sistem tasarımı yapılmasını ve kurulacak sistemlerin Garanti Bankası Güvenlik Merkezi ile uzaktan erişim ve entegrasyonunun sağlanmasını talep etmiştir.
 

Sistem Tasarımı ve Çözüm

Binanın iş merkezi alanında 2.katında yerleşmiş bulunan Portföy Yönetimi A.Ş. ‘nin giriş alanlarında Hırsız/Soygun İhbar Sistemi tesis edilmiş, ana girişte bulunan resepsiyon masasına Video Interkom Sistemi tesis edilmiş giriş alanında ayrıca üst araması için Metal Kapı Dedektörü ve bagaj kontrolü için X-Ray Kontrol Cihazı kullanıma alınmıştır.
Garanti Portföy resepsiyon girişinden başlayacak şekilde bütün çalışma alanlarında geniş açılı kameralardan oluşan Kapalı Devre TV ve Kayıt Sistemi tesis edilmiş ve güvenlik yönetiminin talepleri doğrultusunda 90 günlük kayıt süresi harici depolama alanı yaratılarak arşivleme sistemleri kurulmuştur.

Kat içerisinde Yangın Algılama Sistemi ve data centerda ise Yangın Algılama ve FM200 Söndürme Sistemi tesis edilmiştir. Yangın Algılama Sistemi; Acil Anons ve Genel Seslendirme Sistemine entegre edilmiş bütün acil anonslar bu sistem üzerinden yapılacak şekilde dizayn edilmiştir. Katta acil durum olarak öngördüğümüz yangın, deprem, su baskını ve terör girişimleri anında hızla boşaltılabilmesi için Acil Çıkış ve Yangın Kaçış Yönlendirme Sistemi kurulmuştur.

Çalışanların ve konukların resepsiyondan girişlerini düzenlemek amacıyla Yarım Boy Turnike ve Swing Gate Sistemi tesis edilmiş ve bu sistemlerin üzerine Proximity Kartlı Geçiş Sistemi entegre edilmiştir.